ברכות

לרגל 90 שנה

דבר המנהל הכללי

שנת ה-90 להקמת מגן דוד אדום מצאה את הארגון בלב המאבק הלאומי כנגד התפשטות נגיף הקורונה בישראל. מזה למעלה משישה חודשים עומדים צוותי מגן דוד אדום בחזית העשייה לצמצום ממדי המגיפה, ובמקביל ממשיכים לפעול במגוון החזיתות להצלת חיים בישראל.
ההיסטוריה של מגן דוד אדום שזורה בדברי ימי המדינה, והארגון מהווה סימן היכר לאומי של הצלת חיים ועזרה לזולת. האמבולנסים והניידות לטיפול נמרץ, בנק הדם, האופנועים, קורסי העזרה הראשונה וההתנדבות במד"א, הפכו לסמלים והם נכס צאן ברזל בהוויה הישראלית.
במשך כל שנות פעילותו, התמודדו, ועודם מתמודדים, צוותי מגן דוד אדום עם אתגרים לאומיים משמעותיים. הניסיון הרב שנצבר ברבות השנים, כמו גם שיטות העבודה המתקדמות, הטכנולוגיות החדשניות והרמה המקצועית הגבוהה של אנשי הצוות, מציבים את מגן דוד אדום בשורה הראשונה עם ארגוני רפואת חירום מרחבי העולם, ומהווים מוקד ידע ומודל לחיקוי ברחבי העולם.
עוצמתו של מד"א היא בראש ובראשונה בכוח האדם האיכותי שלו. הערכים ההומניטריים אותם מייצגים צוותי מגן דוד אדום – סובלנות, ערבות הדדית, הקרבה עצמית ורעות, הם לב ליבו הפועם של מגן דוד אדום, ארגון ההצלה הלאומי של מדינת ישראל, והם שמציבים אותו בלב הקונצנזוס הישראלי. רוח ההתנדבות המפעמת בכל אחת ואחד מאנשיו, הרצון לעשות טוב לכל אדם באשר הוא, המסירות וגדלות הנפש של אנשי מד"א, כל אלה מהווים אבני יסוד מרכזיות במרקם האנושי והתרבותי המיוחד של החברה הישראלית. הפעילות המבורכת להצלת החיים המבוצעת בארץ ובחו"ל – רפואת החירום, שירותי הדם והסיוע ההומניטארי, כל אלו מהווים את הרובד הגלוי של מד"א. ברובד הסמוי נכללים הערכים האנושיים, אותם אנו מייצגים ומטמיעים על בסיס יומי בקרב כלל האוכלוסייה, דבר המסייע לבניית חוסנה ודמותה של החברה הישראלית ומהווה תרומה שלא תסולא בפז.

שורת ההישגים המרשימים לאורך השנים התאפשרו בזכות האמון הרב שהציבור בישראל רוכש למגן דוד אדום, בזכות כל אותם תורמים נדיבים מהארץ ומהעולם, אשר עושים לילות כימים להבטחת שירותי רפואת החירום ושירותי הדם בישראל, וכמובן בזכות העובדים והמתנדבים הרבים שהרכיבו את מגן דוד אדום בכל 90 שנות פעילותו. כל אחת ואחד מהם עושה למען האחר, וכולם ביחד יוצרים לאורך השנים את דמותו של מגן דוד אדום כארגון מצטיין, מקצועי ואנושי.
אני מאחל לכולנו עוד שנים רבות וטובות של צמיחה, התפתחות מקצועית וטכנולוגית, חתירה מתמדת למצוינות והגעה לשיאים חדשים.

שנה טובה לכל בית ישראל, שנה של בריאות טובה, אחדות ורעות, עשייה והגשמה.

שאו ברכה להמשך עשייה מרשימה ומבורכת למען מדינת ישראל.

אלי בין,
מנהל כללי