מבקרים

מספרים

בסיום הביקור, אמר ראש הממשלה, בנימין נתניהו:

"היום אני מודיע על צעד שכבר התחלנו ביישומו, שגם הוא למיטב ידיעתי, הראשון בעולם. אנחנו המדינה החלוצה שנוקטת בצעדים הללו. אנחנו מבקשים מכל מי שבא ארצה ממדינה כלשהי בעולם, שיש לו תסמינים של הנגיף, להתקשר למוקד 101 של מד"א. יש כאן פרמדיקים ואנשי רפואה שיענו לפנייה, ואחר כך רופאים שיתשאלו את מי שנתגלו בו התסמינים הללו. במקרה הצורך, מגן דוד אדום ישלח פרמדיקים לבית הפונה על מנת לעשות את הבדיקה – ערכת בדיקה בבית. זהו דבר חדשני, זה דבר שיכול למנוע את התפשטות המחלה ואני מבקש את שיתוף הפעולה שלכם אזרחי ישראל."

ח"כ קארין אלהרר ביקרה במוקד הלאומי של מד"א

"המפגש היה מרתק והגעתי בראש ובראשונה להודות להם על ההתגייסות המדהימה בתקופת הקורונה לרווחתם של אזרחי מדינת ישראל. במהלך הסיור, בו שמחתי לפגוש אנשים איכותיים שבריאות הציבור היא נר לרגליהם"

בתום הסיור, אמר ח"כ קרעי:

"שמחתי מאוד לבקר במטה מד"א, האמונים על הצלת חיים בשגרה ובחירום. למדתי רבות על פעילותם הענפה בכלל ובתקופת משבר הקורונה בפרט. התרשמתי מאוד מיעילות הביצועים של ההגעה למוקדי האירועים ומאיכות התהליך כולו. למדתי גם על בנק חלב אם, שבמד"א שוקדים כיום על הקמתו ומטרתו להציל חיי פגים. אעמוד לצידם בנושא זה ובנושאים נוספים לטובת הציבור ולהצלת חיי אדם".

ח"כ מתן כהנא בביקור במוקד מד"א:

"מד"א הנו סמל, אשר יוזם ומציע פתרונות ולא מחכה לפקודות. מד"א נכנס לוואקום שנוצר ומושך את המערכת אחריו - וזה מאוד מרשים"

ח"כ אלוף (במיל') אורנה ברביבאי בביקורה במוקד הלאומי של מד"א:

"המפגש היה מרתק והגעתי בראש ובראשונה להודות להם על ההתגייסות המדהימה בתקופת הקורונה לרווחתם של אזרחי מדינת ישראל. במהלך הסיור, בו שמחתי לפגוש אנשים איכותיים שבריאות הציבור היא נר לרגליהם"

מיכאל ביטון, שר במשרד הביטחון, בביקור במוקד הלאומי של מד"א:

"הופתעתי לראות את העשייה החברתית של מד"א... במד"א יש נשמה חברתית גבוהה עם מקצוענות ללא פשרות מהירות תגובה של שניה לשיחה, התנהלות עם הפנים לעתיד והכל בשימוש בכלים טכנולוגים מתקדמים"

סגן שר הבריאות ח"כ יואב קיש בביקור במוקד מד"א:

"אני מודה לארגון בשם כל אזרחי ישראל על הצלת החיים היום יומית ועל לקיחת חלק משמעותי במאמץ ההתמודדות נגד נגיף הקורונה"

נשיא המדינה חנך מוקד נוסף של מגן דוד אדום

 ״העם בישראל כמו העולם כולו עומד במערכה, מערכה נגד מכה קשה שפוקדת את האנושות כולה. וכמובן בישראל יש לנו את מגיני העם, מגן דוד אדום וצבא ההגנה לישראל, שהם מגן העם וצבא העם. אך טבעי הוא שהכוחות משתלבים אלה באלה כמו בכל רגע שבו מתרגשת סכנה. כולם סומכים עליכם ויודעים שיש על מי לסמוך. עלינו להישמע להוראות. פעמים רבות אנחנו קצת מזלזלים בהוראות או שאנחנו חושבים, 'הן חשובות מאוד לאחרים, לא לנו'. צריך להקפיד הקפדה יתרה לבצע כל הנחיה שאנחנו מצווים לעשות, כי היא נעשתה בשום שכל ודעת, במחשבה למנוע כל סכנה שמתרגשת על כולנו. באתי הנה להודות לכם ואני מודה לכם.״
בהמשך דבריו פנה נשיא המדינה לחובשים ולפראמדיקים במוקד מד"א ואמר: "אתם רגילים לעמוד בחזית. רגילים להגיע ראשונים בכל מקרה דחוף שצץ ומופיע. גם אל מול האיום הייחודי הזה, אתם עומדים בחזית, אתם עומדים בראש שרשרת הטיפול בנדבקים. זהו שלב קריטי לבלימת התפשטותו של הנגיף. הוא כרוך גם בהסברה ובאבחנה מדויקת.".

נשיא שירותי הבריאות הציבורית של קוסטה ריקה, ד"ר רומן מקיה הייס:

"מאוד התרשמנו ממה שראינו היום במגן דוד אדום, מהטכנולוגיה ומהיכולת המרשימה של הארגון לטפל במהירות האפשרית ובמקצועיות בכל חולה או פצוע. התרשמנו גם ממעורבות הכוננים המתנדבים, שמתחילים להעניק טיפול רפואי מציל חיים עוד לפני הגעת האמבולנס. אנו מקווים להמשיך את שיתוף הפעולה עם מגן דוד אדום ואף לחזק אותו, למען הצלת חיי אדם".

סגן שר הביטחון, ח"כ אבי דיכטר בביקור במוקד המבצעי של מד"א:

"שמחתי לבקר בבנק הדם ובמוקד מד״א ביחד עם ידידי המנכ״ל אלי בין. היערכות אנשי מגן דוד אדום בתקופה קשה ומורכבת זו של מתקפת הקורונה, ראויה להערכה. שאפו לאלי ולאנשי ומתנדבי מד״א. פרופ' אילת שנער המופקדת על בנק הדם, הציגה את המקום והדרך שבה נשמר נתיב החיים בישראל כשמדובר בתרומות דם. אני קורא למי שבריאותו תקינה ועומד בהנחיות, להגיע ולתרום דם. זה בריא וזה מציל חיים."

ח"כ יעקב טסלר, יו״ר הוועדה לפניות הציבור בביקור במוקד מד"א:

"אני מכיר מקרוב את הפעילות הענפה של מד"א מזה שנים רבות, אבל אינה דומה שמיעה לראייה. נחשפתי לעולם עצום שכל כולו הצלת חיי אדם"

מנכ"ל משרד הבריאות בביקורו במד"א:

"מד"א התגייסו בצורה מעוררת התפעלות ואני בטוח שיחד ניתן מענה בצורה המיטבית למצב"

מנכ"ל משרד הבריאות מר משה בר סימן טוב עבר בין עמדות המוקד המשותף למד"א ולמשרד הבריאות וקיבל הסבר כיצד עובדת המערכת בזמן אמת. לאחר מכן התרשם מהמיגון של צוותי הרפואה של מד"א "מד"א התגייסו בצורה מעוררת התפעלות ואני בטוח שיחד ניתן מענה בצורה המיטבית למצב.

אחת מחברות יחידת החירום הבינלאומית של מד"א היא ד"ר אריאלה קורנו-סקורניק, מומחית ברפואה דחופה.

"בכל פעם שאני מגיעה לישראל ומשתתפת בהשתלמויות ובפרויקטים של מד"א, אני מתרשמת מאוד מרמת המקצועיות והיעילות של הארגון", אמרה ד"ר קורנו-סקורניק, "בעיניי, לפראמדיקים של מד"א יש לעיתים יתרון אפילו עלינו, הרופאים, שכן הם עובדים על פי פרוטוקולים ברורים, במהירות גבוהה ותוך מתן מענה נכון למטופל, בדקות הראשונות שלאחר הפגיעה, עד ההגעה לבית החולים. אנו לומדים רבות ממד"א, מהטכנולוגיה ומהמערכת המשומנת שמאפשרת לתת מענה מיטבי לכל חולה ופצוע שמזעיק אמבולנס".